گزارش نیویورک تایمز درباره دلیل مردد شدن ترامپ از حمله سوریه


روزنامه نیویورک تایمز جزئیاتی درباره دیدار محرمانه وزیر جنگ آمریکا با ترامپ منتشر کرده که گفته می‌شود عامل اصلی مردد شدن رئیس جمهور آمریکا برای حمله به سوریه بوده است.

به گزارش پریان، به نقل از این روزنامه آمریکایی، جیمز ماتیس وزیر خارجه آمریکا در دیداری پشت درهای بسته با دونالد ترامپ در صورت حمله حساب نشده آمریکا و متحدانش به سوریه از احتمال وقوع جنگی گسترده میان غرب از یک سو و روسیه و ایران از سوی دیگر نیوز داده است.

این روزنامه به نقل از منابع آمریکایی مسئول که نامی از آنها نبرده می‌نویسد ماتیس در این دیدار بر دستیابی به مدارک بیشتر و مستندات غیرقابل انکار درباره دست داشتن سوریه در حمله شیمیایی دوما تاکید کرده است و گفته است که لازم است جهان را درباره اقدام نظامی علیه سوریه قانع کنیم.

بنابراین گزارش، وزیر دفاع آمریکا به ترامپ گفته است: ما می‌خواهیم جلوی کشته شدن غیرنظامیان را بگیریم، این درست است اما وقتی از بعد استراتژیک به مسئله نگاه می‌کنیم باید بدانیم که چگونه مانع افزایش تنش شویم. هرگونه حمله حساب نشده غرب باعث شعله ور شدن آتش جنگ میان ما و روسیه و ایران خواهد شد.

نیویورک تایمز می‌نویسد: بعد از این دیدار ماتیس و ترامپ بود که سخنگوی کاخ سفید در مقابل نیوزنگاران حاضر شد و گفت، ترامپ هنوز تصمیمی برای اقدام نظامی علیه سوریه نگرفته است.