کشورهای رکورد دار تعرض به دانش آموزان


اتفاقات ایجاد شده در دبیرستان معین باعث حساسیت مردم در بحث آزار و اذیت جنسی و تعرض به کودکان شده است ، و به علاوه در جهان هم بزرگ‌ترین دغدغه کنونی مدارس در کشورهای مختلف است؛

به گزارش پریان کشورهای آمریکا، انگلیس، برزیل و هند رکورددار تعرض به دانش‌آموزان در سطح جهان هستند.

ماجرای آزار و اذیت جنسی بیش از هشت دانش‌آموز پایتخت در دو هفته گذشته از سوی خانوادهای آنها نیوزساز شد؛ در این حادثه که در یکی از دبیرستان‌های پسرانه غیردولتی منطقه ۲ شهر تهران رخ داد، معاون انضباطی مدرسه بیش از هشت دانش‌آموز را مورد اذیت و آزار قرار داده است.

 این حادثه موضوع افکار عمومی را به حدی جریحه دار کرد که مقام معظم رهبری خود دستور مستقیم برای ورود به این پرونده را به رئیس قوه قضاییه دادند و فرمودند: «جنایت در یکی از مدارس غرب تهران موجب اندوه و تأسف شد. مقتضی است پس از محاکمه سریعاً حدود الهی را در رابطه با محکومین اجرا نمایید.»

*ماحصل اجرای اسناد سند ۲۰۳۰ یونسکو در غرب

در جامعه کنونی در بسیاری از کشورها، امنیت غریب‌ترین واژه برای دانش‌آموزان است؛ آنها در مدارس ضربه‌هایی می‌خورند که گاه تا پایان عمر همراه آنها است و منجر به تبعات منفی متعددی برای دانش‌آموزان می‌شود. و این در حالی است که در آمریکا به عنوان صدر نشین لیست این اتفاق و پیشرفته ترین کشور دنیا ، سالانه ۳۲۱ هزار محصل قربانی تعرض به دانش آموزان ثبت میشوند .

این روزها، آزار و اذیت جنسی و تعرض، مهم‌ترین و پررنگ‌ترین مشکل مدارس بسیاری از کشورهاست که نه تنها دختران، بلکه پسران را قربانی خود می‌کند.

پژوهش‌ها نشان داده است، ۸۲ درصد از تمام قربانیان دختران کودک و نوجوان هستند؛ همچنین دختران ۱۶ تا ۱۸ سال، ۴ برابر بیشتر از جمعیت عمومی قربانی تجاوز جنسی می‌شوند.

به گفته کارشناسان، بیش از ۳۳ درصد از دانش‌آموز دختری که قربانی تعرض جنسی بوده‌اند، به خودکشی اقدام کرده‌اند و ۱۳ درصد دیگر نیز خودکشی کرده‌اند.

سی‌دی‌سی گزارش کرده است: تقریباً ۷۰ درصد از قربانیان تجاوز جنسی، دچار افسردگی متوسط ​​تا شدید هستند؛ بررسی‌ها نشان داده است، افرادی که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند، بیشتر احتمال دارد از مواد مخدر استفاده کنند.