کارگروهی فرا قوه‌ای برای تحقق “اقتصاد مقاومتی” تشکیل شود


عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: باید کارگروهی فراقوه‌ای برای تحقق “اقتصاد مقاومتی” تشکیل شود.

به گزارش پریان، علی ادیانی نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۲۳ خردادماه) قوه مقننه و پس از قرائت گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی درباره نحوه اجرای قانون نحوه پیگیری تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، گفت: براساس گزارشی که کمیسیون تهیه کرده از ۴ ماده، ۳ ماده به صورت دقیق و قطعی اجرا نشده است.

وی ادامه داد: اگر گروهی را برای بررسی کارشناسانه قوانین مصوب مجلس انتخاب کنیم پس از بررسی‌ها مشخص می‌شود یکی از قوانینی که به لحاظ سیاق قانون‌گذاری ایراد دارد همین قانون است چرا که بیشتر جنبه توصیه‌ای دارد و در واقع نوع قانونگذاری جامع و کامل نیست.

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس با بیان اینکه براساس قانون مذکور باید شورای فرا قوه‌ای برای نحوه پیگیری تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تشکیل می‌شد، اظهار داشت: متاسفانه قوه قضائیه و مقننه در این شورا به حاشیه برده شدهند در حالی که این قانون نظارتی است و باید بعد نظارتی آن تقویت شود.

ادیانی با بیان اینکه براساس ماده ۲ قانون مذکور باید کارگروهی توسط شورای فراقوه‌ای تشکیل شود، یادآور شد: وظیفه این کارگروه تنقیح قوانین است اما آیا این کارگروه تشکیل شده، به وظیفه خود عمل کرده و آیا گزارش‌های سه ماهه ارائه کرده که این گزارش‌ها در صحن علنی مجلس قرائت شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت به تکلیف خود در اجرای نحوه پیگیری سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی عمل نکرده و مجلس نیز نقش نظارتی خود را در این بخش به خوبی ایفا نکرده است.