پشت پرده سقوط پهبادها چیست؟


پهبادها به طور مرتب سقوط می کنند اما این مشکل اخیرا بیشتر از همیشه شده و به نوعی پهباد چینی مرتبط است. اما ماجرا چیست؟

به گزارش پریان، سازمان نظارت و ارزیابی شرکت‌ها و خطوط هواپیمایی کشوری بریتانیا ساعاتی پیش بیانیه جدیدی را منتشر کرد که نیوز از سقوط بعضی از پهبادهای DJI Matrice 200 در میانه پرواز بدون هیچ اخطاری می‌داد. در واکنش به این اتفاقات سازنده چینی پهباد‌های DJI اعلام کرد که نسبت به این موضوع واقف بوده و در حال تلاش برای رفع این مشکل است.

این موضوع از آن‌جایی عجیب می‌شود که مشخص شده تمام پهبادهای ماتریس DJI سقوط کرده به هنگام سقوط به اندازه کافی برای ادامه دادن پرواز خود شارژ داشته‌اند. پیش از این و در سال ۲۰۱۶ چنین مشکلی برای پهباد‌های GoPro Karma هم پیش آمده بود که منجر به جمع‌آوری آن‌ها از بازار شد.

 

سقوط ناگهانی پهباد‌های DJI Matrice تاکنون صدمه‌ جانی خاصی را به دنبال نداشته اما سقوط چنین گجتی در بین جمعیتی زیاد، قطعا مشکل ساز خواهد بود. در حال حاضر، سازمان نظارت بر خطوط هواپیمایی بریتانیا از افرادی که این پهبادها را کنترل می‌کنند خواسته تا آن را حداقل ۵۰ متر دور از هر فرد، وسیله نقلیه و سازه‌ای نگه دارند.

DJI می‌گوید که این سقوط ناگهانی تنها به موارد خاصی از پهبادهای ماتریس این کمپانی مربوط می‌شود اما آن‌ها بازهم برای فهمیدن و رفع این مشکل بزرگ تلاش خواهند کرد. در حال حاضر DJI به تمام صاحبان DJI Matrice 200 اعلام کرده که بهتر است هواپیمای بدون سرنشین خود را به آخرین نسخه فرمور آپدیت کنند.

جدا از این مشکل عجیب، شرکت DJI شهریور ماه پهبادهای ماویک ۲ پرو  ماویک ۲ زوم را معرفی کرد. دوربین هر دوی این پهپادها می تواند ویدیوهایی با کیفیت ۴K با نرخ بیش از ۱۰۰ مگابیت در هر ثانیه را ضبط کرده و هر دو آن‌ها می‌توانند با سرعتی نزدیک به ۷۰ کیلومتر بر ساعت پرواز کنند. در نهایت باید گفت این دو پهباد جدید با هر بار شارژ کامل تا ۳۱ دقیقه کار می‌کنند.

منبع: دیجیاتو