همه چیز خواسته کی‌روش بوده/ میرزایی دیگر با ما همکاری ندارد

همه چیز خواسته کی‌روش بوده/ میرزایی دیگر با ما همکاری نداردرئیس فدراسیون فوتبال به انتقادها از بازی دوستانه با سیرالئون واکنش نشان داد.

دیدار دوستانه با منتخب بازیکنان سیرالئون همچنان حاشیه هایی را به دنبال دارد و در برنامه این هفته ۹۰ نیز به آن پرداخته شد.

به گزارش پریان، در اولین برنامه ۹۰ در سال ۹۷ گزارشی درباره این بازی عجیب پخش و این سوال مطرح شد که بازی با چنین تیم بی کیفیتی چرا برگزار شده و چه کسانی از برگزاری آن نفع برده اند.

در ادامه گفتگویی با مهدی تاج رئیس فدراسیون به صورت تلفنی انجام شد و رئیس فدراسیون فوتبال توضیحاتی ارائه کرد که در ادامه می خوانید:

حریف تدارکاتی را سرمربی تیم ملی انتخاب می کند نه نیوزنگاران و برنامه ۹۰٫ کی روش درخواست کرد بعد از لغو بازی با لیبی با سیرالئون بازی کنیم و ما هم ترتیب این بازی را دادیم. 

قراردادهای فدراسیون برای بازی های دوستانه توسط آقای بامداد میرزایی بسته نشده و کار کمیته بین الملل بوده است. بازی با سیرالئون را اما شرکتی برگزار کرد که میرزایی عضو آن است. ایشان دیگر با تیم ملی همکاری ندارد.

فیفا و کنفدراسیون فوتبال‌های آسیا و آفریقا بازی با تیم ملی سیرالئون را تایید کرده بودند و بحث تبانی و این اتفاقات اصلا مطرح نیست.

تمام بازی‌های دوستانه با درخواست و تایید کی‌روش بوده که ما هم آن را در برنامه گذاشتیم. کی‌روش گفت بهترین بازی با تونس بود، الجزایر را بهتر از دیدار با تونس می‌دانست و گفت به اهدافم نزدیک شدم؛ دیدار مقابل ترکیه، یونان و لیتوانی بسیار خوب خواهد بود که ما را در شرایط مسابقه با اسپانیا و پرتغال قرار می‌دهد؛ بازی با ازبکستان و سوریه هم مسابقه‌هایی قدرتی خواهد بود.

آدیداس نمی‌تواند در ایران نمایندگی داشته باشد. ورود پوشاک به کشورمان نیز ممنوع است و نمی‌توانستیم قرارداد ببندیم که این کشور در ایران نمایندگی بیاورد. آدیداس ضمانت می‌خواست تا در صورت وجود نمایندگی‌اش در ایران، بحث کپی رایت در بازار ایران شکل نگیرد که ما نمی‌توانستیم این درخواست را بپذیریم. برای پیراهن‌های تیم ملی پولی به شرکت آدیداس نمی‌دهیم، ۷۰ درصد تخفیف بوده و ۳۰ درصد پرداختی داریم که برای آن هم فدراسیون تدابیری برای درآمدزایی داشته است. 

چند پرونده باز داریم؛ یکی آدیداس است که باید ببینیم چه زمانی پیراهن رونمایی خواهد شد. پیش‌بینی ما و آدیداس این بوده که یک تا یک و نیم میلیون دلار از پیراهن‌های ایران خریداری خواهد شد؛ داخل ایران هر پیراهنی برای تیم ملی باشد، آدیداس نیست.

دیگر طرح یوز روی پیراهن وجود نخواهد داشت چون فیفا این اجازه را نداد وگرنه آدیداس مدل پیراهن مد نظر را ارائه کرده بود.

می‌توانستیم بازی خداحافظی بزرگی برای تیم ملی قبل از سفر به روسیه برای جام جهانی داشته باشیم ولی نشد. توافق شده تا بعد از جام جهانی با برزیل بازی کنیم.