نشت ماده شیمیایی در خیابان شوش تهران


هنگام جابجایی گالن‌های ۲۰ لیتری حاوی ماده شیمیایی فرمالین در یک باربری خیایان شوش، این ماده شیمیایی از یک گالن ۲۰ لیتری دچار ریزش شد و این ماده شیمیایی بر روی کف این باربری جاری شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره جزئیات این حادثه به نیوزنگار ایرنا گفت: ساعت ۱۷ و ۴ دقیقه عصر امروز حادثه نشت ماده شیمیایی در داخل بنگاه باربری خیابان شوش به سامانه ۱۲۵ اعلام و ماموران ایستگاه ۹۱ آتش نشانی شهر تهران به همراه ماموران گروه هزمت (گروه تخصصی مبارزه با مواد شیمیایی) به محل حادثه اعزام شدند.

به گزارش پریان وی بیان کرد: در یک باربری معمولی در یکی از کامیون های حاضر در محل تعداد ۲۰ گالن ۲۰ لیتری ماده شیمیایی فرمالین بارگیری شده بود و در حالی که این کامیون عازم رفتن به یکی از شهرهای شمالی کشور را داشت، این ماده شیمیایی از یکی از گالن ها به بیرون منتشر شد.

ملکی ادامه داد: بر اثر این حادثه مقدار زیادی از این ماده شیمیایی کف این باربری را فرا گرفت و همچنین چند کارگر حاضر در محل از ناحیه چشم دچار سوزش جزیی شدند.

وی خاطرنشان کرد: با حضور به موقع آتش نشانان بلافاصله عملیات ایمن سازی در محل انجام و نسبت به پاکسازی محل اقدام شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران علت این حادثه را ناایمن جابجا کردن این گالن های ماده شیمیایی اعلام کرد و به شهروندان توصیه کرد که هر گونه جابجایی مواد شیمیایی و ترکیب و تولید کردن این مواد بسیار خطرناک است و هر گونه جابجایی مواد شیمیایی باید با خودروهای مخصوص انجام شود.