نامه ۶۲ نماینده به روحانی برای پس گرفتن لایحه عضویت در FATF


حسینعلی حاجی‌دلیگانی ظهر امروز به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) در مسجد پنج‌تن آل عبا شهر گزبرخوار اظهار کرد: کشور به کار و تلاش مضاعف نیاز دارد، اما اشکال کار این است که برخی از مسؤولان حال کار کردن ندارند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس گفت: در نامه‌ای به امضای ۶۲ نماینده مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور، ضمن توضیح مجدد درباره ضعف‌های FATF از حسن روحانی خواستیم این لایحه را پس بگیرد.

به گزارش پریان، حسینعلی حاجی‌دلیگانی ظهر امروز به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) در مسجد پنج‌تن آل عبا شهر گزبرخوار اظهار کرد: کشور به کار و تلاش مضاعف نیاز دارد، اما اشکال کار این است که برخی از مسؤولان حال کار کردن ندارند.

وی افزود: کشور به مدیرانی نیاز دارد که خود را تمام‌وقت، وقف پیشرفت و آبادانی کشور کنند، مردم بر اساس اصول قانون اساسی، گشایش اقتصادی و رفاه اجتماعی، امنیت و توسعه فرهنگی را از دولت‌مردان خواستارند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر بنده و سایر نمایندگان از برخی از اقدامات دولت انتقاد می‌کنیم به این خاطر است که می‌خواهیم از وارد شدن ضرر‌های بیش‌تر به مردم جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: اینکه در روز‌های اخیر از وزیر جهاد کشاورزی بابت افزایش نهاده‌های بخش دامداری، از وزیر نیرو بابت بحران آب ۵ میلیون ساکن استان اصفهان، از وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره اجرا نشدن قانون متناسب‌سازی حقوق کارگران بازنشسته و از وزیر نفت در خصوص مشکلات زیست‌محیطی شرکت پالایش نفت اصفهان برای شهر‌های هم‌جوار سؤال می‌شود، به این دلیل است که گره‌ای از مشکلات مردم باز شود، درغیراینصورت دلیلی برای انتقاد کردن وجود ندارد.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اعتماد به اروپا همچون اعتماد دولت حسن روحانی به آمریکا درباره برجام عین خطاست، چون اروپایی‌ها شریک استراتژیک آمریکا بوده و به دنبال تضعیف اقتصادی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی درباره لایحه عضویت کشورمان به کنوانسیون تأمین مالی تروریسم بیان داشت: در صورتی که کشور به این کنوانسیون بین‌المللی بپیوندد، باید تعبیری را که کشور‌های عضو این کنوانسیون درباره تروریسم دارند بپذیریم، علاوه بر این تمامی حساب‌ها و صورت دخل و خرج کشور زیر نظر کشور‌های عضو FATF قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دولت می‌گوید اگر عضو FATF شویم مشکلات مبادلات بانکی کشور با کشور‌های دیگر برطرف می‌شود، در حالی که مشکل اصلی کشور اتکا به ارز دلار بوده و راه چاره این است که دولت مبادلات دوجانبه را بر اساس پول رایج با کشور‌ها برقرار کند.

وی در پایان گفت: در نامه‌ای به امضای ۶۲ نماینده مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور، ضمن توضیح مجدد درباره ضعف‌های FATF از حسن روحانی خواستیم این لایحه را پس بگیرد.