مرد نقابدار که با نیت شوم وارد خانه همسایه شده بود صاحب خانه را به قتل رساند


مرد افغان که نیمه شب با ورود به خانه همسایه مرد صاحبخانه را به قتل رسانده بود درشعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

به گزارش پریان ، رسیدگی به این پرونده از فروردین سال ۹۵ به‌دنبال درگیری خونین در یک خانه ویلایی درپاکدشت شروع شد.

کارآگاهان جنایی هنگامی که در محل جنایت  حضور یافتند در نخستین تحقیقات دریافتند مرد نقابداری نیمه شب پس از ورود به خانه ویلایی با مرد صاحبخانه درگیر شده واو را باچاقو به قتل  رسانده و از محل گریخته است. مأموران پلیس  با انجام تحقیقات تخصصی یک روز بعد متهم را دستگیر کردند.

نخستین بررسی‌ها نشان می‌داد متهم از اتباع افغان و از همسایگان مقتول بوده است.

در جلسه محاکمه‌ای که در شعبه دهم دادگاه کیفری به ریاست قاضی باقر قربانزاده و قاضی متقیان مستشار دادگاه برگزار شد نخست همسر مقتول به نیابت از فرزند خردسالش در جایگاه ایستاد و گفت: من خواستار قصاص قاتل  همسرم هستم.او زندگی‌ام را نابود کرد. پسرم تازه به دنیا آمده بود که این مرد پدرش را کشت و او را یتیم کرد من خواهان مجازات این مرد هستم. برادر شوهرم از محل کار شوهرم ماهانه پانصدهزار تومن برای معیشت فرزندم پول واریز می‌کند. من هم‌اکنون با پسرم نزد پدرومادرم در سلماس زندگی می‌کنیم.

سپس سایر خواهران و برادران مقتول هم خواستار قصاص قاتل شدند.
در ادامه قضات پس از مشورت با یکدیگر با توجه به اینکه هنوز نظریه قوه قضائیه درباره شکایت از متهم به نیابت از فرزند صغیر مقتول مطرح نشده است رسیدگی به این پرونده را به زمان دیگری موکول کردند.

منبع : رکنا