مرحله دوم رزمایش دریایی عربستان در خلیج فارس آغاز شد

مرحله دوم رزمایش دریایی عربستان در خلیج فارس آغاز شددر حالی که مرحله اول رزمایش زره مشترک خلیج (فارس)، پنجشنبه پایان یافت، مرحله دوم این رزمایش با مشارکت ۲۳ کشور آغاز شد.

به نوشته روزنامه رأی الیوم، روز سه‌شنبه گذشته مرحله اول رزمایش نیروی دریایی ارتش عربستان تحت عنوان “زره مشترک خلیج (فارس)۱”در آب‌های خلیج فارس آغاز شد و تا پنجشنبه ادامه داشت. به دنبال اتمام مرحله اول این رزمایش مرحله دوم آن یکشنبه آغاز شد و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

به گزارش پریان، عبدالله بن حسین السبیعی، سخنگوی این رزمایش گفت: مرحله دوم این رزمایش به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت و نیروهای ۲۳ کشور در این رزمایش شرکت کرده‌اند.

نیوزگزاری رسمی عربستان «واس» گزارش داد این رزمایش در آب‌های خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز با هدف افزایش آمادگی نیروهای تفنگدار و نیروهای ویژه امنیتی در جنگ‌های هوایی، دریایی، خنثی سازی بمب، نبردهای سایبری و هر اقدام نظامی احتمالی علیه عربستان است.

السبیعی افزود: هدف از این رزمایش که هم از نظر تعداد نیروها و هم از نظر تعداد کشورهای شرکت کننده بزرگترین رزمایش در منطقه به شمار می‌رود، افزایش آمادگی نظامی کشورهای شرکت کننده، به‌روز رسانی مکانیسم و تدابیر مشترک نظامی و امنیتی و همچنین تحکیم روابط و همکاری در زمینه‌های نظامی و امنیتی است.