در پی سفر نتانیاهو به مسقط؛ فرستاده پادشاه عمان به رام‌الله رفت


فرستاده پادشاه عمان امروز یکشنبه در رام الله واقع در کرانه باختری اشغالی با رئیس تشکیلات خودگردان دیدار کرد.

به گزارش پریان، سالم بن حبیب العمیری فرستاده سلطان قابوس بن سعید امروز در دفتر ریاست تشکیلات خودگردان در رام الله با ابومازن دیدار کرد.

العمیری نامه‌ای را از طرف سلطان قابوس بن سعید به ابومازن داد که طی آن از سفر اخیر رئیس تشکیلات خودگردان به مسقط تشکر و بر  عمق روابط میان دو طرف و تمایل برای تقویت آن تاکید کرد.

بر اساس گزارش نیوزگزاری رسمی فلسطین، ابومازن هم از حمایت‌های عمان از ملت فلسطین و مسئله آنها در تمام زمینه‌ها تقدیر و بر تمایل خود برای تقویت هماهنگی و همکاری مشترک تاکید کرد.

ابومازن یکشنبه ۲۹ مهر بنا به دعوت سلطان قابوس به عمان سفر کرده بود.

سفر نماینده سلطان قابوس به کرانه باختری اشغالی در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی هفته گذشته در یک سفر رسمی به مسقط رفت و با سلطان قابوس دیدار کرد، این دومین سفر یک نخست وزیر رژیم اشغالگر به عمان به شمار می‌رود، پیش از این، اسحاق رابین نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۹۴ به عمان سفر کرده بود، همچنین شیمون پرز نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۹۵ میزبان یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان در قدس اشغالی بود، هر چند در حال حاضر روابط دیپلماتیک رسمی میان عمان و رژیم صهیونیستی برقرار نیست، ولی دو طرف در ژانویه ۱۹۹۶ میلادی توافق‌نامه‌ای را درباره گشایش دفاتر نمایندگی تجاری امضا کردند.