ایران در منطقه «نقش مخربی» دارد /عربستان در معرض موشک های ایرانی است


اتحادیه عرب در ادامه ادعاهای واهی خود علیه ایران، تهران را به دخالت در امور کشورهای عربی متهم کرد و گفت که ایران در منطقه «نقش مخربی» دارد.

اتحادیه عرب شامگاه چهارشنبه بار دیگر ایران را به دخالت در امور کشورهای عربی متهم کرد.

به گزارش پریان وزرای امور خارجه کمیته چهارجانبه اتحادیه عرب لحظاتی پیش بعد از نشست چهارشنبه بیانیه پایانی خود را منتشر کردند.

در این بیانیه، کمیته مذکور مدعی شد که «دخالت‌های ایران» در امور کشورهای منطقه منجر به نگرانی بسیاری شده است.

این اتحادیه ایران را به ایفای «نقش مخرب» در منطقه متهم کرد و بدون اینکه نام کشوری برده شود، اقدام برخی کشورهای عربی در حمایت از تهران را محکوم کرد.

در این بیانیه که عربستان آن را دیکته کرده، آمده است: «عربستان در معرض حملات آشکار موشک‌هایی قرار می‌گیرد که ایران آن‌ها را در اختیار شبه نظامیان حوثی [انصارالله] قرار داده است».

کمیته چهارجانبه متشکل از عربستان، مصر، بحرین و امارات در این بیانیه مدعی شد که کشورهای مذکور «از جدیت ایران در اجرای برنامه جامع مشترک (برجام) و توانایی توافق هسته‌ای ایران با غرب در جلوگیری از دست یابی تهران به سلاح هسته‌ای تردید دارند».

«احمد ابوالغیط»، دبیر کل این اتحادیه بعد از پایان نشست امروز در نشست نیوزی اعلام کرد که اتحادیه عرب در این نشست با شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی آمریکا مخالف است.

بیانیه ضد ایرانی اتحادیه عرب در حالی مطرح می‌شود که مصر و عربستان بعد از پایان سفر محمد بن سلمان، ولی‌عهد این کشور به مصر طی بیانیه‌ای مشترک خواستار تداوم هماهنگی و همکاری دوجانبه برای مقابله با ایران در چارچوب اتحایده عرب شدند