اولین جام جهانی بدون سه مدعی همیشگی در نیمه نهایی/ در انتظار یک قهرمان اولی

اولین جام جهانی بدون سه مدعی همیشگی در نیمه نهایی/ در انتظار یک قهرمان اولیبرای نخستین بار در تاریخ جام جهانی فوتبال هیچکدام از سه تیم بزرگ و مدعی در نیمه نهایی حاضر نیستند.

جام جهانی روسیه به خاطر حذف بسیاری از مدعیان قهرمانی در تاریخ ماندگار خواهد شد و بعید نیست برای نخستین بار تیمی قهرمان شود که سابقه قهرمانی در این تورنمنت را نداشته است.

به گزارش پریان، در تمام دوره های قبلی حداقل یکی از سه تیم برزیل، آلمان و آرژانتین در مراحل نیمه نهایی حاضر بودند اما در این دوره هیچکدام از این سه تیم مدعی در این مرحله حضور ندارند.

در این تورنمنت تیم های با سابقه مثل ایتالیا و هلند جواز حضور در مسابقات را دریافت نکردند و مدعیانی مثل آلمان، اسپانیا، آرژانتین و پرتغال حتی به جمع هشت تیم برتر نیز نرسیدند.

برزیل که امید زیادی به فینالیست شدنش می رفت در یک چهارم نهایی مغلوب بلژیک شد و از حضور در نیمه نهایی بازماند تا شگفتی ها تکمیل شود. 

حالا خیلی ها معتقدند تیم هایی مثل بلژیک و کرواسی می توانند در روسیه اولین قهرمانی خود در جهان را جشن بگیرند هر چند که با وجود تیم های باسابقه ای مثل فرانسه و انگلیس کار سختی دارند.