ادعای نتانیاهو درباره کشف ۵۵ هزار سند در انباری در شورآباد تهران خنده دار است/ آنچه از نتانیاهو دیدیم یک نمایش بچگانه و مسخره بود/چگونه ایران چنین اسناد مهمی را در یک انبار متروکه صنعتی نگهداری می‌کند؟ / یک تئاتر طراحی شده برای تاثیرگذاری در تصمیم ترامپ است


معاون سیاسی وزارت امور خارجه تاکید کرد: نفس ادعاها و اقدامات نتانیاهو نشان می‌دهد تا چه اندازه آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی از برجام و شرایطی که این توافق برای ایران ایجاد کرده است، نگران و عصبانی هستند.

سیدعباس عراقچی در گفت وگویی تلویریونی درباره کنفرانس نیوزی نتانیاهو و ادعاهای او گفت: آنچه از نتانیاهو دیدیم یک نمایش بچگانه و مسخره بود که در سال‌های گذشته نیز شاهد آن بودیم و پیش از این توسط گروهک منافقین اجرا می‌شد.

به گزارش پریان وی اسناد ارائه شده از سوی نخست وزیر اسرائیل را جعلی و ساختگی دانست و اظهار داشت: این اقدام یک بار دیگر با نقاشی کارتونی در سازمان ملل نشان داده شد که موجب مضحکه نتانیاهو شد و او یک بار دیگر این اقدام را تکرار کرده و مدعی است ۵۵ هزار سند در انباری در شورآباد تهران به دست آورده است و مدارکی که اثبات می‌کند ایران برنامه پنهانی هسته‌ای داشته است. 

این دیپلمات ارشد کشورمان ادامه داد: نفس این ادعا خنده‌دار است؛ چگونه است که ایران چنین اسناد مهمی را در یک انبار متروکه صنعتی نگهداری می‌کند.

عراقچی با بیان اینکه ادعای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نخ‌نما شده است، تصریح کرد: آنها بر اساس چنین ادعاهایی موضوع PMD را درست و ادعا کردند که ایران به دنبال ساخت سلاح بوده است و سال‌ها آژانس را به خاطر این ادعاهای واهی به زحمت انداخته‌اند. 

وی افزود: آژانس هم وارد این ماجرا شد و ایران هم در این سال‌ها برای اثبات بی‌گناهی‌اش همکاری کرد و در نهایت همه این ادعاها در سال ۲۰۱۵ در جمع‌بندی نهایی‌ای که آژانس ارائه کرد، باطل بودنشان روشن شد و این مساله از سوی نهاد مرجع سازمان ملل که سازمان انرژی اتمی است و نیز در شورای حکام بسته شد.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به ضرب العجل ۱۲ می خاطرنشان کرد: اینکه نتانیاهو ۱۰ روز مانده به اعلام تصمیم ترامپ درباره برجام این نمایش را اجرا می‌کند، مشخص است یک تئاتر طراحی شده برای تاثیرگذاری در تصمیم ترامپ است یا اینکه به دنبال صحنه‌سازی برای از بین بردن برجام هستند و جالب است که همه در این رابطه بسیج شده‌اند و رژیم صهیونیستی در بالاترین سطح به صحنه آمده است.

عراقچی با تاکید بر اینکه ما برای همه سناریوها آمادگی داریم، ابراز داشت: نفس این ادعاها و اقدامات نشان می‌دهد تا چه اندازه آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی از برجام و شرایطی که این توافق برای ایران ایجاد کرده است، نگران و عصبانی هستند.