اتهام عجیب رئیس فدراسیون سیرالئون و پاسخ فدراسیون ایران

اتهام عجیب رئیس فدراسیون سیرالئون و پاسخ فدراسیون ایرانفدراسیون فوتبال ایران به ادعای رئیس فدراسیون سیرالئون پاسخ داد.

حضور تیم منتخب سیرالئون تحت عنوان تیم ملی این کشور حاشیه هایی را به دنبال داشت که ظاهرا نیز ادامه دارد.

به گزارش پریان، همان زمان مسئولان سیرالئونی و برخی ملی پوشان این کشور تاکید کردند که تیم مذکور تیم ملی نیست.

اکنون عیسی جانسون رئیس فدراسیون فوتبال سیرالئون با اشاره به این نکته که بازیکنان تیمی که با ایران بازی کرد سابقه ملی نداشته و تیمی ضعیف بودند در نامه‌ای به فیفا با مطرح کردن اتهام احتمال تبانی، درباره این بازی خواستار ورود نهادهای این سازمان شد.

در همین راستا حمیرا اسدی رئیس دپارتمان روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال اظهار کرد: برگزاری همه مسابقات در سطح بین المللی استانداردی دارد که این دیدار هم دقیقا بر همین منوال  و رویه مشخص فرآیندهای مربوطه را طی کرده است.

وی افزود: برای برگزاری دیدار دوستانه تیم ملی کشورمان مقابل سیرالئون، تمام مکاتبات از سوی دبیرکل فدراسیون فوتبال با دبیر کل فدراسیون فوتبال سیرالئون انجام شده است. این دقیقا همان رویه ای است که فیفا تعیین کرده و برای سایر مسابقات دوستانه ملی نیز به همین منوال انجام می شود و کلیه مکاتبات رسمی فدراسیون های فوتبال برای برگزاری مسابقات رسمی و دوستانه توسط دبیران کل فدراسیون به عنوان مسئولین ارشد اجرایی صورت می پذیرد.

اسدی ادامه داد: برای برگزاری دیدار ایران و سیرالئون، فدراسیون فوتبال کشورمان کلیه مکاتبات مورد نیاز را از طریق ایمیل رسمی فدراسیون این کشور و با دبیرکل فدراسیون فوتبال سیرالئون انجام شده است. علاوه بر این، نکته حائز اهمیت این است که رییس فدراسیون سیرالئون در حالی نسبت به این موضوع واکنش نشان داده که  تمام مراحل و مکاتبات مورد نیاز برای اخذ مجوز از کنفدراسیون فوتبال آسیا، کنفدراسیون فوتبال آفریقا و در نهایت فیفا برای برگزاری این بازی انجام شده است که برای اطلاع افکار عمومی منتشر می‌شود. به هر حال اظهارات مطرح شده ناشی از اختلافات داخلی در فدراسیون فوتبال سیرالئون است.

وی در پایان تصریح کرد: با این وجود در صورت وجود هر گونه شائبه پیرامون برگزاری این مسابقه، فدراسیون فوتبال کشورمان آمادگی دارد پیگیری های لازم را در جهت  رعایت قوانین ومقررات بازی جوانمردانه به عمل آورد.