اتفاقات مهم در مورد درگیری با تروریست ها در سراوان


مرزبانان هنگ مرزی سراوان بامداد روز دوشنبه در درگیری با عوامل گروهک تروریستی و اشرار مسلح در محدوده گدار ناهوک مقادیری سلاح، مهمات و تله انفجاری کشف کردند.

به گزارش پریان محمد هادی مرعشی معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان در گفت و گو با نیوزنگار ایرنا اظهار کرد: ماموران هنگ مرزی سراوان با اشراف اطلاعاتی از ورود تروریست ها، اشرار با محموله مواد منفجره و سلاح به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی افزود: ماموران حین گشت زنی و مراقبت مقارن ساعت چهار بامداد امروز در منطقه گدار ناهوک با تروریست های مسلح درگیر شده که با توجه به حجم آتش مرزبانان به آن سوی مرز گریختند.

معاون امنیتی انتظامی استاندار تصریح کرد: در پاکسازی محل درگیری ۱۰ عدد تله انفجاری، ۱۱ قبضه سلاح کلاشینکف ، یک قبضه سلاح آرپی جی و تعدادی نارنجک دستی کشف شد.

به گزارش ایرنا، اعضای گروهک تروریستی پنجم تیرماه جاری نیز از طریق مرز میرجاوه سیستان و بلوچستان قصد ورود به داخل خاک جمهوری اسلامی و انجام عملیات تروریستی داشتند که با رشادت نیروهای مرزی سپاه و بسیج قلع و قمع و متواری شدند.

در آن درگیری تعدادی از تروریستها به هلاکت رسیده و زخمی و متواری شدند و سه نفر از نیروهای بسیجی نیز به فیض شهادت نایل آمده بودند.

سراوان در ۳۴۷ کیلومتری جنوب شرق زاهدان و همسایگی پاکستان قرار دارد.