آنچه در مورد ارزش غذایی پیاز باید بدانید


شما می توانید تمام مشکلات به وجود آمده در منزل را به وسیله پیاز حل کنید! به دلیل محتوای غنی آن یکی از مهمترین مواد مغذی در جهان است، گرچه به علت اشک چشم هنگام استفاده از آن، نمی توان به اندازه کافی از پیاز قدردانی کرد.

به گزارش پریان کاهش میزان ابتلا به بیماری ها و مزایای زیاد برای سلامتی از جمله فواید پیاز هستند و می توانیم بگوییم: در خانه ای که پیاز باشد نیاز به دکتر نیست! ترکیبات گوگرد موجود در پیاز باعث اشک در چشمان می گردد. همچنین پیاز سرشار از فیبر، ویتامین C

و B است.

۱-مبارزه با سرماخوردگی

پیاز که بیشتر با بوی آن شناخته می شود، در حقیقت یک مبارز واقعی در درمان سرما خوردگی است و این امر یکی از فواید ناشناخته پیاز است. این نکته صرفا برای محافظت از بیماری نیست. تنها چیزی که شما نیاز دارید یک عدد پیاز سفید است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک عدد پیاز را بدون پوست کردن به دو قسمت تقسیم کنید و آن را از گوشه ای از اتاق خوابتان آویزان کنید. بو تمام اتاق شما را پر می کند (شاید این موضوع برای شما عذاب دهنده باشد اما اگر قصد دارید سریعتر از دست سرما خوردگی رها شوید این یکی از بهترین راه حل هاست. پیاز یک راه حل خوب است به خصوص اگر شما در معرض انسداد بینی و گلو هستید.

۲-متوقف کردن خونریزی بینی

برخی از افراد اغلب خونریزی بینی دارند. اگر چنین چیزی برای شما رخ میدهد اطمینان حاصل کنید که یک پیاز در نزدیکی شما است. وقتی دچار خونریزی بینی شدید، تکه های پیاز را درست زیر بینی قرار دهید و نفس عمیق بکشید. بوی پیاز به عنوان یک انعقاد طبیعی عمل می کند و برای متوقف کردن خونریزی در عرض چند دقیقه عمل می کند.

۳-اگر می خواهید سریع به خواب بروید.

شاید درمان بی خوابی برایتان مشکل باشد اما یکی از اثرات مهم پیاز درمان بی خوابی است. شاید این موضوع برای تان تعجب آور باشد اما درست است. آنچه شما باید انجام دهید این است که قبل از رفتن به رختخواب پیاز را به دو قسمت تقسیم کنید و بوی آن را استشمام کنید.

۴-از بین بردن پشه ها

فکر نمی کنم دیگر نیاز باشد که در مورد مزاحم بودن پشه ها صحبت کنم این واقعیتی است که همه از آن اطلاع داریم. البته شما می توانید از محصولات موجود در داروخانه نیز استفاده کنید. اما اگر قصد دارید از محصولات شیمیایی استفاده نکنید پیشنهاد ما استفاده از پیاز است. بدین منظور پیاز را به دو قسمت تقسیم کنید و آن را در کاسه ای حاوی مقداری آب بریزید. و آن را در گوشه ای از اتاق خوابتان قرار دهید. روش دیگر این است که مقداری پیاز را به صورت خود بمالید (البته اگر می توانید بو آن را تحمل کنید). ممکن است کمی بوی بدی را به ما تحمیل کند، اما من اطلاعات را به اشتراک می گذارم، می توانید آنچه را که می خواهید اعمال کنید.

۵-برای از بین بردن علائم پیری پوست

پیاز  برای خلاص شدن از لکه هایی که بر روی پوست ظاهر می شوند و نشانه های پیری نامیده می شوند بسیار موثر است. برای این کار فقط به یک پیاز قرمز رنگ احتیاج دارید. سپس قسمت هایی از صورت را که دچار لکه هستند پیاز را به صورت دورانی بمالید. پس از ۱۰-۱۵ دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید. اگر این کار را به طور مداوم انجام دهید از شر لکه های خود رها خواهید شد.

۶-برای درمان گلو درد

چای پیاز از قدیم تا به اکنون نقش بسزایی در درمان گلو درد داشته است. برای تهیه چای پیاز باید از پوست پیاز نیز استفاده کنید. برای این منظور ابتدا پیاز را بشویید سپس آن را درون آبی حاوی سرکه به مدت چند دقیقه قرار دهید. بدین ترتیب پیاز از تمام آلودگی ها پاک می گردد. سپس پیاز را با ۲ لیوان آب بچوشانید و آن را از صافی رد کنید. بعد از سرد شدن می توانید آن را میل کنید. بعد از یک ساعت گلو درد شما بهبود پیدا خواهد کرد.

۷-درمان قاعدگی های نامنظم

برای درمان قاعدگی های نامنظم و دل دردهای این دوران می توانید از پیاز استفاده کنید. برای این منظور ۴-۵ روز قبل از قاعدگی شروع به خوردن پیاز خام قرمز کنید.

۸-قرار دادن بر روی گزیدگی زنبور

زمانیکه زنبور شما را نیش می زند، می توانید برای جلوگیری از درد و درمان سریع پیاز را بر روی آن قرار دهید. این امر به شما کمک می کند تا درد کمتری را تحمل کنید

۹-برای تقویت روحیه

اگر دوست دارید روحیه خود را تقویت کنید بهتر است پیاز مصرف کنید. پیاز، هنگامی که با پروتئین های موجود در سیستم ما مخلوط می شود، دارای اثری است که باعث تولید اسید آمینه در مولکول گوگرد می شود. این فرایند علایم مشکلات روانی مانند استرس و افسردگی را به حداقل می رساند و در نهایت به سیستم عصبی کمک می کند تا به درستی عمل کند.

۱۰-عفونت گوش

عفونت گوش به ۲ دلیل رخ می دهد. اولین دلیل آن ترشحات بینی در زمان سرماخوردگی است و دومین دلیل آن شنا کردن در استخر است. در عفونت های ویروسی اصولا از پیاز برای درمان عفونت استفاده می گردد. برای حل مشکل عفونت گوش، یک پیاز را می توان نصف و  پس از کمی گرم شدن آن را بر روی گوش قرار داد. علاوه بر پیاز می توانید از سیر نیز استفاده کنید.

منبع: سلامت آنلاین